Home > Alegeri locale 2020 > Lenuța Mititelu, candidat la Primăria Tg. Trotuș: ”Vreau o schimbare pentru comuna noastră!”

Lenuța Mititelu, candidat la Primăria Tg. Trotuș: ”Vreau o schimbare pentru comuna noastră!”

Lenuța Mititelu candidează din partea PMP pentru funcția de primar al comunei Tg Trotuș. Absolventă a Facultății de Management din cadrul Universității ”George Bacovia” Bacău, Lenuța Mititelu dorește să candideze pentru că vrea ”o schimbare pentru Tg. Trotuș”.

Principalele proiecte cu care se prezintă în fața alegătorilor din comună se referă la infrastructura rutieră, canalizarea care nu este funcțională, Cămin Cultural în Tg. Trotuș și Viișoara precum și podul de la Tuta.

Totodată, Lenuța Mititelu dorește să asigure transparență în activitatea Primăriei Tg. Trotuș, îndeosebi în ceea ce privește cheltuirea banilor publici.