FOTBAL Liga 3/ Viitorul Curița pierde și ultima partidă de verificare dar conducerea clubului este optimistă înainte de reînceperea sezonului oficial

In Actualitate, National, Sport
martie 04, 2024

Viitorul Curița a pierdut ultima partida de verificare, disputată sâmbătă, 2 martie, pe terenul din Filipești cu CSM Vaslui 0-1 (0-1). Totuși, oficialii clubului sunt optimiști înainte de reînceperea campionatului.

„Un meci amical intens, încheiat cu victoria la limită a vasluienilor, dar cu un joc excelent al echipei noastre. O primă repriză echilibrată, cu câteva ocazii bune de a marca pentru jucătorii noștri, printre care și o bară a lui Bogdan Neculai. Apărarea noastră a făcut un joc solid fiind depășită o singură dată, spre finalul reprizei.
 În a doua repriză am dominat jocul cu un presing agresiv și ocazii numeroase de a egala, însă mingea s-a încăpățânat cu înverșunare să intre în poarta adversă.
Suntem încântați de jocul prestat de echipa noastră în acest ultim amical.”, este mesajul conducerii clubului.