FOTBAL Liga 4/ Voința Oituz reușește surpriza etapei, victorie în fața liderului Sportul Onești după un meci spectaculos

In Actualitate, Sport
mai 09, 2024

Sportul Onești a fost învinsă în etapa intermediară de miercuri, 8 mai, după un meci spectaculos, dar nu are nicio emoție în câștigarea seriei, primul pas spre promovarea în Liga 3. La partida Voința Oituz – Sportul Onești (5-4) au asistat și câțiva politicieni din zonă. „Spre bucuria mea, echipa noastră a produs surpriza și a învins liderul seriei cu scorul de 5-4, într-un meci spectaculos. Împreună cu numeroși suporteri, am urmărit meciul alături de Gelu Panfil, vicepreședintele CJ Bacău, Cătălin Săbău, primarul comunei Târgu Trotuș, Silviu Tinei, primarul comunei Gura Văii și consilierul județean Daniel Munteanu. Aceștia m-au asigurat de tot sprijinul lor și mi-au promis că mă vor ajuta în demersurile pe care le voi întreprinde pentru dezvoltarea infrastructurii sportive a comunei noastre, atât la nivel de juniori cât și la nivel de seniori. Felicitări echipei noastre și mult succes în meciurile următoare!”, a scris Cosmin Ciubotaru, candidat la Primăria Oituz, pe pagina sa de Facebook. (Foto/Fb Cosmin Ciubotaru)

Rezultate

Vulturul Măgirești – Gloria Zemeș 3-1

Voința Oituz – Sportul Onești 5-4

Bradul M. Cașin – UZU Dărmănești 3-1

Viitorul Căiuți – Măgura Tg. Ocna 0-3

CS Dofteana – Măgura Cașin

Clasament

# Echipa M P
1 C.S. Sportul Onești 19 52p
2 CS Dofteana 21 45p
3 AS Vulturul Magiresti 19 39p
4 AS Magura Casin 20 39p
5 AS V. Oituz 18 31p
6 ACS GLORIA ZEMEȘ 20 30p
7 CS UZU Darmanesti 19 28p
8 AS Bradul M Casin 19 18p
9 C.S. MAGURA TG. OCNA 19 17p
10 AS Viitorul Căiuți 19 16p
11 AS Barsanesti 19 12p
12 AS Viitorul Berești-Tazlău 18 8p